Památky

Hradní věž

Ikonickou historickou památkou Nejdku je hradní věž. Jedná se o pozůstatek původního hradu postaveného kolem roku 1250 Konrádem Plikem. Dnes slouží věž jako zvonice se vzácným renesančním zvonem. Věž není veřejnosti přístupná.  

Kostel sv. Martina

Jedná se o nejstarší kostel v Nejdku, první zmínka o něm pochází z roku 1354. V průběhu středověku byl několkrát přestavován, současnou podobu získal v 18. století. V kostele se nachází převážně rokokové zařízení včetně varhan. 

Evangelický kostel

Kostel byl postaven v neogotickém stylu s velmi prostou výzdobou, jeho stavba byla dokončena v roce 1904. Věž kostela má dojitou jehlancovou střechu, na zadní straně se pak nachází dvě mozaiková okna znázorňujcíí apoštoly Pavla a Petra.

Zámeček

Původní nejdecký zámek byl postaven v polovině 17. století hrabaty Černíny. V roce 1857 ale téměř celý zámek zničil mohutný požár. Tehdejší majitel zámku Jinřich Kleist se rozhodl zámek znovu postavit, v roce 1889 získal zámek svojí dnešní podobu. 

Nejdecká křížová cesta

Byla vypudována v letech 1851 až 1858 a dosahuje délky 1,5 km. Po trase je rozmístěno 14 kapliček s patinovanými uměleckými reliéfy. Křížová cesta nabízí krásné výhledy na historickou část Nejdku, z Rajmannovi vyhlídky se nabízí výhled na jižní část města. 

Rozhledna Pajndl

Rozhledna se nachází na Tisovském vrchu. Postavena byla v roce 1897, je 24 metrů vysoká. Na její vrchol vede 111 schodů točitého schodiště. Ochoz rozhledny se nachází ve výšce 1000 metrů na mořem. Rozhledna je celoročně přístupná veřejnosti. 

Pamětní desky a kameny

V Nejdku se náchází řada pamětních desek a kamenů - pamětní deska Ignáce Sichelbartha, Vladimíra Ráže, H. K. Henische, Josefa Pilze, pamětní kámen Otokara Korce, J. W. Goetha, Františka Rajmana.

Krušnohorský semmering

V roce 1897 začala výstavba železniční tratě z Karlových Varů do Potůčků a Johanngeorgenstadtu. Na úseku Nejdek - Pernink překonává trať výškový rozdíl 360 mětrů a vlak se dostane do nadmořské výšky 915 metrů, což je 2. nejvyšší bod na železnici v ČR.

Na staré poště

Ubytování v centru města

Z ubytovny je všude blízko. V okruhu 100 metrů se nachází supermarket Albert, bankomaty KB a ČS, lékárna a většina obchodů.

Vkusně vybavené pokoje

Naše ubytovací zařízení je po celkové rekonstrukci z roku 2017. Pokoje jsou čistě zařízené.

Možnost dlouhodobého ubytování

Nabízíme možnost dlouhodobého ubytování např. pro zaměstnance nejdeckých podniků za zvýhodněné ceny.

Přívětivé ceny

Cena za ubytování je odvislá od počtu ubytovaných osob a délce pobytu a zahrnuje poplatek z ubytování odvádění Městu Nejdek.